Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Fransız usülü kutulu oyun satışı

Kapat
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

  Fransız usülü kutulu oyun satışı

  Satış aşağıdaki adreste gerçekleşmekte,

  https://retrojen.org/pano/index.php?topic=1280.0

  Şimdi öncelikle gözlerimin kanadığını söyleyebilirim zira satıcı sanırım klavyesinden Türkçe tuşlarını aldırmış, ilanda Türkçe karaktere rastlamak mümkün değil. Hiç kullanmamış demeyeyim Edward Adolf Müller derken ü harfini kullanmış hakkını yemeyelim, ismi yanlış yazarak hata edebileceğinin tedirginliği ve akabinde gelen bir kopyala yapıştır'a veriyorum.

  Ama arkadaş insan ürünün bir fotoğrafını koyar, 200 tl demişsin tamam, fotoğrafı olmazsa ben nereden bileceğim ürünün kondüsyonunu? Gerçi şöyle de bir durum var, bu satışı yapan arkadaşın sattığı bir başka ürünle ilgili de alıcıyı refüze ettiği ve 10 tane satmam gibi bir yaklaşım sergilediği de görülüyor. Benzer durumun burada yaşanması da olası yani.
  #2
  Öyle deme iron dostum, arz sikligi önemli ama (^_^メ)

  Yorum yap


   #3
   amiga.os Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
   Öyle deme iron dostum, arz sikligi önemli ama (^_^メ)
   Ben şarz şıklığını biliyorum o dediğini anlayamadım, malum kelime geçtiğine göre iyi bir şey olmasa gerek

   Yorum yap


    #4
    iron abi ne yaptın böyle? Biz de seninle yüz yüze bakıyoruz, alışveriş ediyoruz, bir araya geliyoruz, Sen bu işi çok titizlikle yapan, siteler kuran, kelime bulutlarıyla yardımcı olmaya çalışan bir adamsın. Dönüp belli ki çok sevdiğin arkadaşına, "dostum bu nasıl ilan? adam haklı" demiyorsan, tam tersi bunu fırsat bilip, sevmediğim birine şöyle bir çakayım diyorsan sen de bu yanlışa katkıda bulunuyorsun. Yaptığın işlere saygım sebebiyle bir açıklama ihtiyacı hissettim.

    Sen de biliyorsundur belki, retrojen.org'da bir hızlı resim yükleme eklentisi kullanıyordum. Bu eklentiyi 2-3 yıl kadar kullandık, sürükle bırakla çok rahat upload yapılıyordu. Birkaç ay önce bu imaj yükleme sitesi türkiyeden erişime bir kapatılıyor bir açılıyor, sonunda eklentiyi duraklattım. Bu plug-in kullanarak (postimage simple uplader) eskiden yüklenen resimlerin hiçbiri sitede DNS değişirmeden görüntülenemiyor artık. Bahsi geçen ilanların fotografları mevcuttur (ekran görüntüsünü ekliyorum). Hatta ilgili sayfaya gidip o bölgelere tıklarsanız en yüksek kaliteden görüntüsünü görebilirsiniz, linkler şöyle:
    https://postimg.cc/y330nNNv ve https://postimg.cc/dL2HBpBh

    Yani o ilanda fotolar var, hep vardı, sadece şimdi bakarsanız ayarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor.

    Biz ara sıra dönüp aynaya bakıyoruz ve en çok kendimizle alay ediyoruz. Biliyoruz ki üslubumuzu kimse sevmiyor çünkü yanlışı gördük mü başlıyoruz dalgaya. Bu ne ilkti ne de son olacak. Çünkü artık bıktık be abi, güzelce söyleyince de dalga geçiyorlar. Şimdi ben güzelce anlattım ya neden resimlerin görünmediğini, zayıflık belirtisi olarak algılıyor o beyinler, dalga konusu olacak bu mesaj, hep böyle bu iş bu ülkede. Başka bir iletişim yöntemi yok. İlanı def leppard'ın verdiğini bilmiyordum, bilsem daha ağır eleştirirdim. Ki o başlıkta okuyun benim attığım mesajda shax ile aynı fikirde bile değilim. Bilsem isim vererek "Yuh Def leppard ne yapmış böyle, google images'deki ilk üç fotoyu koymuş, 8000 lira para istemiş yakışmamış" derdim. Sonra bu konu iyice uzayıp lastik oldu, kendi forumunuza da taşımışsınız. Körle yatan şaşı kalkar demişler, açtığın başlık da yanlış olmuş. Bizde de benzer durumlar var.

    Sanırım "amiga.os" isimli kullanıcı, def leppard. Farketmez kim olduğu, hatta umarım değildir, çünkü retrojen.org'daki ikinci mesajında gayet güzel ve medeni şekilde anlatmıştı derdini. Ama dostum bu yukarıdaki nasıl cümle? Eğer çok sevdiğin "amiga os"u türkçe kullanıyorsan, 3.0'dan 3.9'e kadar çevirisini ve testlerini ben ve muhtemelen tanımadığın diğer arkadaşlarımız yaptık, ufak ufak tanıtayım kendimi, haberin olsun. Hadi hayrlı günler size.

    Buraya attığın başlık retrojene kopyalanmış zaten def leppard tarafından bilgine.

    Yorum yap


     #5
     Madem başladı, öncelikle şunu açıklayayım ve tertemiz başlayayım yazdıklarıma. Benim ilk mesajda yazdıklarımın motivasyonu "çok sevdiğim arkadaşıma" destek olmak değil. Bilakis CGTR forumlarında Def Leppard ile özel mesaj yoluyla gergin dakikalar yaşamışlığım vakidir ve karşılıklı anlayışla ve CGTR Ankara buluşmasındaki yüzyüze görüşme ile şahsım üzerinde negatiften pozitife dönmüş bir şahsiyettir kendisi. Kendisi için arkadaşım diyemem zira sıkça etkileşim imkanımız çok fazla olmamıştır.

     Önyargı insanoğlunun artık büyük çapta feragat etmesi gereken çok ilkel bir yetenek. Bunu araya kondurmak gerek.

     Yazdıklarım da zaten mevzubahis konudaki aktörlerin kimliğinden oldukça bağımsız. İronik bir mesaj aslında benim yazdığım. Karşıdaki kişiye empati yapmasını öğütleyen bir mesaj. Shax'ın satış başlığına girip bir iki açık aranıp (ki vardı) yazılmış bir mesaj. Internet'teki ilanlar hakkında hepimiz atıp tutuyoruz. Yalan yok bunu ben de yapmışımdır. Ancak tanıdığım bir kişi ile ilgili önyargı ile dolu bir eleştiri yapmaktan çekinirim. Anonim dünya böyle eleştirileri yapmak için bize yeterli cesareti veriyor ancak tanıdığımız bir kişi söz konusu olduğunda orada başka bir motivasyon olması gerekiyor. Yazının sahibi nasıl ilanda kasanın olmadığına takıldıysa devamında gelen iletilerle beraber benim takıldığım nokta da burası oldu. Gariban Commodore 64'cü adam ne anlar Draco'dan? Amiga 500'ü bile rüyalarımda görmemişim yani o derece. Ama post'u yazan kişi belli ki anlıyor, ilanı açanı tanıyor ve eleştiriyor. Hmm... ne oluyor orada yahu diyor insan. Biri açıklık getiriyor, ilanı açanın günahı yok filan diyor... Eleştirinin sahibi ilanın sahibini tanıdığını ifade ediyor... İşte o noktada bende film kopuyor... Niye? İlanı açan kişiyi de tanıyorsan madem derdin ne? Çoğumuzun afedersin şeyinde bile olmayan bu ilanla ilgili tanıdığın kişiyi bu şekilde yermenin mantığı nedir?

     İşin ironi kısmına dönelim. Evet Shax ile RGS dolayısıyla tanışıklığım var. Shax'ın ilanına onun yaptığına benzer bir şeyler yazdım. Bir kişi "5 yaşından beri ingilizce klavye ile yazıyorum amk" dese benim ne diyeceğim olabilir ki? Böyle değil de şunu da diyebilirdi : "1000 dolarlık mekanik klavye kullanıyorum, türkçe tuş yok ne yapayım amk?"... Anonim ortamda yahut samimiyetin çok olduğu ortamda bunlarla ilgili değerlendirmeler yapılabilir ancak beni tanıyanlar da salt bu motivasyonla bunu yapmayacağımı tahmin edebilirler.

     İlanda resmin olmaması mı? Materyal şeylere insanlar gereğinden fazla anlam biçtiği için bunu yazıyorum ; İnan umurumda değil, dedim ya ironi yaptım diye. O resmi göremesem de ben kafamda canlandırıyorum kimseyi üzmemek için.

     Ancak eleştirenin gözüyle baktığında da vpn'dir, forum ayarlarıdır vesaire kimsenin umrunda olmaz ve yapıştırıverir eleştirisini. Yine benzer şekilde ben bilmem kişinin Türkçede diyalektiğe önem verip vermediğini.. Türkçe karakterleri görmediğimde yapıştırıveririm eleştirimi... (İlanda gerçek ürün fotoğrafını bulamayan kişinin verdiği tepki gibi)

     Kusur bulmaya kalktığında bu çok kolaydır ve peşinden gittiğinde de aslında rating'in büyük bölümü burada olduğu için insanlar en fazla da buna dikkat eder.

     Tanıdığı bir kişi için eleştirel bir yazı kaleme alan bir kişi de değil benim bunları yazmama sebep, kronoloji de zaten o şekilde değil.

     Geldiğimiz noktada tabii şunu da belirtmekte fayda var: amiga.os nick'li arkadaş def leppard değil. Kim olduğu ile ilgili açıklamayı belki kendisi yapar ben o kısma hiç girmiyorum.

     Dönelim motivasyon kısmına,

     Beyin (bence) sabit kapasitesi olan bir organ. Bebeklikten itibaren soyutlama yeteneğimizle beraber kapasitesine daha fazla şeyi doldurabilen bir organ. Başlangıçta aydınlık/karanlık gibi kendisi için zor ama dışarıdan bakan biri için basit olguları soyutlayabilirken zamanla daha materyal şeyleri soyutlayabilen ve zaman geçtikçe de artık daha komplike kavramları soyutlayarak o her zaman yaptığı duygu -> cevap kodlaması ile bizlere etrafımızda gelişen şeylere cevap vermemizi, kendisinde kodladığımız şeyler için yaşadığımız duyguları hissettiren bir organ. Benim motivasyonum da orada yaşananları gördüğümde hissettiklerimdir. Kişiler değil, olaylar değil... bunun bir adım ötesi, malum yaşlıyız artık, dedim ya beyin kapasitesi sınırlı ve artık duygularımızı artık basit realitelerden çok daha komplike bir şekilde soyutladığımız olgulara yükleyip gösteriyoruz. Her zaman aynı değil midir? Bir duygu olayıdır bu. Ama konu Ahmet yahut Mehmet yahut onlara konu olan elma şekeri yahut başka bir şey de değildir.

     Elma şekerini tartışmak güzel... Ahmet'i tartışmak güzel... Mehmet'i de tartışmak güzel... Peki tümden cereyan eden olaya ne diyeceğiz? Onunla ilgili de bir şeyler hissedip cevap verebilmeliyiz. Benim motivasyon kaynağım budur.

     Önyargı demiştim, dediğim gibi insanın artık kullanımını dengelemesi gereken ilkel bir yeteneğidir. Soru işaretleri ile dolu olmasını istemez insan beyninin ve hep o soru işaretlerini "ben" e uygun şeylerle dolduruverir. Çoğu zaman işe yarar da bu ancak dedim ya ilkeldir. Daha güzel olan soru işaretlerini daha soyut şeylerle doldurabilecek hale gelmektir, bir nevi o soru işaretlerini beyninde saklayabilmektir. Bilmiyorum belki bunu yapabilen bir Shax o eleştiriyi kaleme almayacaktı, eleştirilen kişi ona cevap yazmayacaktı. Belki de ben buradaki ilk mesajı yazmayacaktım ve sen de bana cevap yazmayacaktın.

     "ben" ve ister istemez de daha sonra "biz" ile kurulmuş tüm nöron ağlarına dair tartışma daha çok su götürür ancak bu kadarını şimdilik yeterli görüyorum.

     Yorum yap


      #6
      Öncelikle yeni forum hayırlı olsun.

      Retrojen de benim sahibinden deki draco satış ilanım ile shax ve ref alaylı bir şekilde dalga geçmişler. ben sert tepki verince beni forumdan attılar sonra wizofwor "hem dalga geç hemde forumdan at söz hakkı tanıma" deyince geri dönüş yaptılar. bende bunlara son bir mesaj attım. konu ile alakalı olduğu için senin shax ın satış ilanı ile olan yorumunu paylaştım. öncelikle senin haberin olmadan paylaştığım için kusura bakma. sana da sormam gerekirdi. konu senin foruma da taşınmış sanki ben seni de bu konuya dahil etmiş gibi oldum. Bir açıklama yapmak istedim.

      Shax bayağı hakkımda burda da bir şeyler yazmış. retrojen de ben gerekli yanıtı verdim. yanıt vermeyeceğimi de belirtmiştim. kim ne yazarsa yazsın benim umrumda bile değil artık....

      Dinimizde Alay Etmek,

      Alıntı " Bir şeyle veya bir kişiyle eğlenmek, insanları hafife almak, tahkîr etmek, başkasının kusur ve noksanlarını söz, işaret veya yazı ile teşhîr etmek, toplumda küçük düşürme hareketleri."

      "Alay etme duygusu insanlarda, kendini büyük görmeyle başlar; daha sonra karşısındaki insanı hiçe sayıp, ona tepeden bakmaya kadar gider. Neticede bu duygu insanları alaya aldırır, şeytanı Rabb'ine isyan ettiren böbürlenerek Hakkı kabûl etmemek ve insanları hor görmek şeklinde tezahür eden kibir ve gurur hastalığını ortaya çıkarır ." .... bu şekilde devam ediyor.

      Yorum yap


       #7
       Ben Def Leppard'ı da Shax'i de tanımam, aralarındaki mevzu da saçma sapan olduğu için o konuya hiç de girmedim, iron dostumun paylaştığı görseldeki "arz sikligi" komik sadece. Buradan o kadar hikaye çıkması da enteresan AmigaOS'un Türkçe çevirisi ile nasıl bir ilgisi var anlamadım. 2001'lere kadar Amiga1200 kullanmış birisiyim, her işimi okul ödevlerimi dahi Amiga ile yapardım, her zaman Türkçe klavye kullandım. Sizin payınız varsa ne ala teşekkür ederim. Ama başkasının Türkçe harfleri kullanmaması ile sizin Amiga OS çevirisine katkı vermenizdeki alaka nedir bilemedim.

       Yorum yap


        #8
        defleppard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Öncelikle yeni forum hayırlı olsun.

        Retrojen de benim sahibinden deki draco satış ilanım ile shax ve ref alaylı bir şekilde dalga geçmişler. ben sert tepki verince beni forumdan attılar sonra wizofwor "hem dalga geç hemde forumdan at söz hakkı tanıma" deyince geri dönüş yaptılar. bende bunlara son bir mesaj attım. konu ile alakalı olduğu için senin shax ın satış ilanı ile olan yorumunu paylaştım. öncelikle senin haberin olmadan paylaştığım için kusura bakma. sana da sormam gerekirdi. konu senin foruma da taşınmış sanki ben seni de bu konuya dahil etmiş gibi oldum. Bir açıklama yapmak istedim.

        Shax bayağı hakkımda burda da bir şeyler yazmış. retrojen de ben gerekli yanıtı verdim. yanıt vermeyeceğimi de belirtmiştim. kim ne yazarsa yazsın benim umrumda bile değil artık....

        Dinimizde Alay Etmek,

        Alıntı " Bir şeyle veya bir kişiyle eğlenmek, insanları hafife almak, tahkîr etmek, başkasının kusur ve noksanlarını söz, işaret veya yazı ile teşhîr etmek, toplumda küçük düşürme hareketleri."

        "Alay etme duygusu insanlarda, kendini büyük görmeyle başlar; daha sonra karşısındaki insanı hiçe sayıp, ona tepeden bakmaya kadar gider. Neticede bu duygu insanları alaya aldırır, şeytanı Rabb'ine isyan ettiren böbürlenerek Hakkı kabûl etmemek ve insanları hor görmek şeklinde tezahür eden kibir ve gurur hastalığını ortaya çıkarır ." .... bu şekilde devam ediyor.
        Hocam dalga geçilmesi mevzusu ayrı konu, onda sana katılıyorum ancak senin ilan da gerçekten kötü.

        Yorum yap


         #9
         amiga.os Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

         Hocam dalga geçilmesi mevzusu ayrı konu, onda sana katılıyorum ancak senin ilan da gerçekten kötü.
         Benim takıldığım nokta zaten alay edilmesi. ilanın neden o şekilde olduğunu diğer forumda açıkladım. o konu ile ilgili bölümü alıntı yapıyorum. ilan kötü olmuş, neden foto yok, fiyat pahalı, kasa neden olmaz ben bu tür yorumlara gidip sert yorumlar yapacak bir yapıda kişi değilim.

         Alıntı "Bana göre alaycı size göre eleştiri olan konulara gelirsek. Draco nun neden kasası yok ? bunu açıklamıştım ilan da da yazıyor. bilmiyorsan öğren Draco o resimdeki kasalı halde 100 adet gibi üretilmiştir. daha sonra parça olarak o zamanki tower kasalara göre parça satışı yapılmıştır. Çoğu Draco satışlara bakarsan ebay ve amibay de pc kasalarına toplayıp satıldığını görürsün. sonuçta pc kasası da olsa reto değeri var ve en son pc kasası ile on bin gibi bir fiyata satılmış. ebay a kasasız koysam parçaları rahatlıkla o fiyata satılır zaten. neden sen kasaya toplayıp satışa öyle koymadın ? birincisi parçalar bende değil ikincisi bu şekilde ilan koyarak belki alan kişi zevkine göre bir kasaya toplamak ister diye düşündüğüm için. neden kendi resimleri yok ? parçalar benim elimde değil o kişi fotolayıp bana gönderecekti ve zaten orjinal resimler de koyulacaktı. temsili resim koymaktaki kasıt retro camiasın da çoğu kişi draco yu bilmez. insanlar için bilgi olsun diye verilmiştir. Bu arada türkiye de benim bildiğim kadarıyla başka draco da yok yani tek. neden 8000 TL ? türkiye şartlarına göre az fazla gibi görünebilir ama tek olan bir ürün ve ebay satış fiyatları belli. "
         Konu defleppard tarafından (https://www.commodore.com.tr/member/172-defleppard Saat 19-06-2020, 16:08 ) değiştirilmiştir.

         Yorum yap

         Hazırlanıyor...
         X