Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

I.R.on kimdir?

Kapat
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

  I.R.on kimdir?

  Lakabımın anlamı Imagination Rules on,
  Wii sahnesindeki nick'im WiiCrazy, gerçek adım Nejat..
  1993 senesinde bir arkadaştan edindiğim demo/utility diskleri içerisinden epey bir demo izledikten sonra bu nick'e karar vermiştim. Hoşlandığım demolar, X adet fractal, Y adet raster split, Z adet hede hödö gibi nicelik ifade edenlerden çok basit efektler kullansa da geçişleri güzel kurgulanmış, güzel müziklere sahip demolardı.

  4 yaşında bilgisayar kullanmaya başladım demek isterdim ama tam da 93 senesinde 17 yaşlarındayken c64 ile tanıştım. Bir gazete ilanında ikinci el satılan bir c64 için Laleli'ye gitmiş ve alışverişi tamamlamıştım. Zaman zaman başka uğraşlardan dolayı uzak kalsam da o günden beri hayatımda commodore 64. Olaya kolleksiyoner tadında değil de kullanıcı olarak yaklaşanlardanım, ilk sahip olduğum c64c'yi de üniversite yıllarında pc alana kadar ödevlerimi yapmak için kullanmışlığım söz konusu, hala da yaptığım projelerde aktif olarak kullanıyorum.

  2008-2011 yılları arasında aktif olarak WiiCrazy nick'i ile wii camiasında idim. Bu süre zarfında wii'ye dair pc ve wii programları geliştirdim ve bir de wii forumu idare ettim. Aşağıdaki wii sayfama bir bakın belki ilginizi çeken bir şey çıkar.

  http://www.tepetaklak.com/wii/

  2011-2013 yılları arasında at yarışından zerre anlamadığım halde at yarışı tahminine merak salıp TJK'nın web servislerini kapatmasına kadar at yarışıyla ilgilendim. Atın jokeyle beraber kilosunu ifade eden kesirli sayıyı yanlış noktalama işareti ile parse ettiğimi geç farketmeseydim her şey belki de daha güzel olacaktı. (Programın adı MyHorsesToYou)

  Yine aynı yıllarda bir süre kripto paralar ile madencilik / al-sat vesaire ilgilendim. Dünyanın en büyük bitcoin borsası MtGox'un batışı ile beraber de piyasayı terk ettim.


  2014 senesi de sanıyorum retro bilgisayarlara olan ilgimin tekrar canlanmaya başladığı sene. Geçmişten gelen elektronik sevdamın da tekrar alevlenip bu sefer gerçekten reel bir şeylere dönüşmeye başlaması da bu canlanan ilgi ile beraber oldu. Biten, bitmeyen, kenarından köşesinden mıncırılan işlerle beraber epey bir proje ile uğraştım, fırsat oldukça uğraşmaya devam ediyorum.

  Commodore'uma ayak uydurmaya çalışıyorum

  Başka kim Commodore'a ayak uydurmaya çalışıyor?  #2
  Ben şu aralar Commodore’uma pek ayak uyduramıyorum. Daha çok Apple ile “uygun adım, marş” durumundayım 😂

  Yorum yap


   #3
   Reklamda öyle diyor valla, "commodore'una ayak uyduruyor musun?" diyor ve "o sana ayak uyduruyor ama" diye de ekliyor, lütfen, istirham ediyorum

   Yorum yap


    #4
    Evet izledim, zaten ondan dedim ben de

    Yorum yap


     #5
     I.R.on ben hep senin oglanin ismi saniyordum IRon’u

     Yorum yap


      #6
      Kendimi bu anlamda bir de youtube üstünde tanıttım

      Yorum yap

      Hazırlanıyor...
      X