Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Ortak Müzik

Kapat
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

  Ortak Müzik

  Sistem şöyle,

  - Herhangi bir formatta (sid/xm/mod/s3m/mp3 vesaire) kendi düzenlediğiniz / bestelediğiniz ancak tamamlanmamış bir eseri yahut eser fikrini (ıslıkla ürettiğiniz bir melodi de olabilir) paylaşıyorsunuz. Eserin yanısıra yanında bir de txt uzantılı bir dosya paylaşıyorsunuzi içine düzenlemenize dair notunuzu takma adınız / isminizle beraber yazıyorsunuz. Uzantı hariç her iki dosya ismi de aynı olmalı.

  Örnek : GoatTracker ile düzenlenmiş bir sid dosyası için,
  HababamSinifi.sng
  HababamSinifi.txt

  - İsterseniz daha önce paylaşılmış olan bir eseri alıp düzenleyip, ismini değiştirmeden yeniden paylaşıyorsunuz. Sizden önce düzenlenmiş txt dosyaya kendi düzenlemelerinizi de ekleyerek onu da aynı post içinde paylaşıyorsunuz.

  - Daha önce paylaşmış olduğunuz bir eseri düzenleyecekseniz ister ilk paylaşımınızın üzerindeki halini isterseniz de başkasının da katıldığı halini düzenleyebilirsiniz. Orjinal paylaşıma dokunmamalısınız.

  - Başkasının eserine ekleme/düzenleme yapacaksanız düzenlemeler sonrası önceki eser ile sizin düzenlemeniz arasında dinleyen kişinin algılayabileceği kadar bağ kalmalı.

  - Eserlerin hak sahibi düzenlemede bulunmuş kişilerin tamamıdır.

  - Sid gibi birden fazla tracker tarafından düzenlenebilen tracker'ların kendine has dosya formatları olan türler için ilgili tracker'da kullanılan kaynak dosyaları paylaşmak daha mantıklı. (Sid de paylaşabilirsiniz, bu durumda bir başkası onu sample olarak kullanabilir)
  Konu I.R.on tarafından (https://www.commodore.com.tr/member/3-i-r-on Saat 03-10-2019, 11:55 ) değiştirilmiştir.

  #2
  İlk başlangıç benden gelsin. GoatTracker ile başlanmış parça.
  Eklenen Dosyalar

  Yorum yap

  Hazırlanıyor...
  X