Duyuru

Kapat
Henüz duyuru yok.

Çarşı / Pazar Bölümünde Uyulması Zorunlu Kurallar

Kapat
Bu konu kapalı
X
Bu bir sabit konudur.
X
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

  Çarşı / Pazar Bölümünde Uyulması Zorunlu Kurallar

  1. Alışveriş bölümünü kullanan Satıcı'lar ve Alıcı'lar aşağıdaki kuralların tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılır.
  2. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yasal olmayan ürünler için Konu açılamaz, söz konusu ürünlerin satışı yapılamaz.
  3. Alışveriş bölümü içeriğinden doğacak her türlü hukuki konunun sorumlusu satıcılar ve alıcılardır. Commodore.com.tr yönetimi hukuki olarak sorumlu tutulamaz.
  4. Kişiler ve ürünleri hakkında kasıtlı bir şekilde olumlu veya olumsuz görüş bildiren yorumlarda bulunmak yasaktır.
  5. Kişileri karalayıcı, küçük düşürücü davranışlarda bulunmak yasaktır.
  6. Konu Başlıkları sade ve açıklayıcı şekilde yazılmalıdır. Dikkat çekmek için ilgisiz kelimeler (indirim, süper, çok temiz, cillop, son gün vs.) kullanılamaz.
  7. Satış başlıklarının başına [SATILIK], takas başlıklarının başına [TAKASLIK], alım başlıklarının başına [ARANIYOR] etiketi eklenmelidir.
  8. Ürün açıklamaları doğru ve eksiksiz yazılmalıdır. Alıcının bilmesi gereken her husus (işlevsel sorunlar, kozmetik kusurlar, eksik parçalar vs.) açıklamalarda belirtilmeli ve gerekmesi durumunda fotoğraflarla gösterilmelidir.
  9. Ürünler açık arttırma ile satılamaz, satılık ürünlere yönelik teklif toplanamaz. Satışa çıkarılan her ürünün fiyat bilgisi bulunmalıdır. Satıcı açıkladığı fiyatın altında satış yapmayı düşünüyorsa bunu "Pazarlık vardır" ibaresi ile belirtmelidir.
  10. Her satılık ürün için yeni bir Konu açılmalıdır. Tek bir Konu ile farklı ürünler satılamaz. Ürün stok sayısı birden fazla ise ilgili Konu açıklamasında stok adedi sürekli güncel tutulmalıdır.
  11. Satılan ürün/ürünler, eğer Commodore.com.tr Forum'u dışında da satışa çıkarıldıysa, bununla ilgili "Site dışında da satıştadır" şeklinde bilgi verilmelidir.
  12. Alım/satım/takas gerçekleştiğinde ilk mesaj güncellenerek, durum hakkında güncel bilgi verilmelidir. Alımlar için [ALINDI], satışlar için [SATILDI], takaslıklar için [TAKASLANDI] ifadeleri kullanılmalıdır.
  13. Başka platformlardaki ilanların linklerini satış konusuna koymak yasaktır.
  14. Satılan bir ürün ile ilgilenen Alıcı, o ürüne ait konuya "İlgileniyorum" diye mesaj göndermelidir.
  15. Satıcı, öncelik sıralamasını konuya "İlgileniyorum" mesajı atan Alıcı'ların sırasına göre değerlendirmelidir.
  16. Alım-satım ile ilgili ayrıntılar (fiyat/ürün özellikleri/ayrıntılı foto/ödeme/kargo vs.) özel mesaj veya konu başlığı üzerinden görüşerek sonuçlandırılır.
  17. Alıcı her hangi bir nedenle almaktan vaz geçtiğinde yine konuya mesaj atarak alımdan çekildiğini belirtmelidir.
  18. Satıcı ilanını istediği zaman revize edebilir, ancak satış tamamlandıktan sonra fiyatlar, açıklamalar ve satış koşulları mevcut haliyle kalmalıdır.
  19. Forum yöneticileri gerektiğinde Konu başlıklarında ve açıklamalarında düzenleme hakkına sahiptir.
  20. Kişilerin sahte kullanıcı hesapları ile ürünler hakkında yorumda bulunmaları yasaktır. Tespit edilmesi durumunda kişinin üyeliği iptal edilir.
  21. Bu kurallara uymayan kişiler ceza puanı ile cezalandırılır. Kurallara uymamayı alışkanlık haline getiren kişilerin üyeliği iptal edilir.
  Konu commodore tarafından (https://www.commodore.com.tr/member/8-commodore Saat 22-09-2019, 18:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yeni kurallar eklendi.
Hazırlanıyor...
X